KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873009
nr 1587 3009
Gun Setterdahl
(1912-2000), Sverige
Oljemålning, "Blommor". Signerad, daterad -47. Olja på duk, 41x31 cm, yttermått inklusive ram. 45x35 cm
Gun Setterdahl, svensk konstnär född i Stockholm 1912, död 2000.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:53:31
11/12 20:38:11
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Gun Setterdahl
Läs mer om Gun Setterdahl